Reklama

Losowe zdjęcia

fotka_2
fotka_17
fotka_10
Final Gymkhana_12

Statystyka

Odsłon : 276862
MONIKA JAWORSKA "KATANKA" MISTRZYNIĄ WŁOCH STOCK 600 PDF Drukuj
9.09.2011 - MONIKA JAWORSKA "KATANKA" MISTRZYNIĄ WŁOCH STOCK 600

W pierwszy weekend września na włoskim torze Franciacorta odbyła się ostatnia runda Trofeo Femminile w której wzięło udział 18 zawodniczek. Finał był pełen emocji, a ostateczny wynik do końca był tajemnicą. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń w ten weekend.
W czasie sobotnich kwalifikacji Monika Jaworska była bezkonkurencyjna i wykręcając najlepszy czas ze wszystkich zawodniczek 1’15”691 wywalczyła sobie start z pole position.


Podczas niedzielnego wyścigu największą niewiadomą była pogoda. Po ulewnym deszczu zawody przerwano i przez dłuższy czas nie było pewne, czy zobaczymy Monikę, i inne zawodniczki, na torze. Dyrekcja toru dosyć długo ociągała się z podjęciem decyzji czy wznowić zawody czy wyznaczyć nową datę wyścigu. Nerwowo było również w padokach. Ostatecznie wznowiono zawody tylko dlatego iż przestało padać a woda z toru zniknęła do tego nawet wyszło słońce ale ogłoszono "wet race".
Katanka zaliczyła kolejny świetny start i prowadziła pierwsze dwa okrażenia aż do momentu gdy zaliczyła poważny uślizg motocykla jednak dzięki doświadczeniu i opanowaniu  udało się jej uratować przed wywrotką ale moment ten wykorzystały rywalki wyprzedzając ją. Monika kontynuowała wyścig ale odpuściła nawiązanie walki o podium z czołówką ponieważ motocykl nie był stabilny i nie pozwalał na szybszą jazdę a nie chciała ryzykować upadku. Najważniejsze było bezpiecznie dojechać do mety. Ostatecznie Monika ukończyła wyścig na piątym miejscu w ogólnej klasyfikacji i na czwartym w klasie 600 i to wystarczyło jej do zdobycia tytułu Mistrzyni Włoch Trofeo Femminile w klasie 600 oraz tytułu Vice Mistrzyni Włoch w ogólnej klasyfikacji (600 razem z 1000).
http://www.civ.tv/images/uploads/gare/296/Classifica_Generale_-_Trofeo_Femminile_FMI.pdf