Reklama

Losowe zdjęcia

mnikow 2011_3
fotka_10
fotka_1
Vallelunga_19

Statystyka

Odsłon : 298324
Monika Jaworska – Mistrzostwa Europy Kobiet i Puchar Daytona 675 PDF Drukuj
Monika Jaworska – Mistrzostwa Europy Kobiet i Puchar Daytona 675

Początek sezonu wyścigów 2008 przyniósł kilka zaskakujących zmian. Zespół wyścigowy Inter Motors WSM RT na mocy porozumienia stron został rozwiązany.

W dużej mierze wpłynęło na to oficjalne zaproszenie, jakie złożył, znany z wyścigów World Supersport, zespół BE1 na ręce Moniki Jaworskiej. Właściciele i management BE1 poprosili, aby Monika wzięła udział w prestiżowym włoskim Pucharze Triumpha Daytona 675, jednocześnie nie rezygnując z wyścigów o Mistrzostwo Europy Kobiet (EWC), odbywających się pod patronatem UEM. Zarówno sponsorzy, jak i członkowie zespołu WSM, stwierdzili zgodnie, iż jest to wielka szansa dla Jaworskiej, szczególnie po jej bardzo udanym debiucie na włoskim torze w Misano 13 kwietnia br.

Sama Monika wystartuje na Triumphie Daytona 675 Triple w trzech rundach włoskiego pucharu, gdzie będzie bacznie obserwowana przez ludzi z BE1, wiążących z Jaworską spore nadzieje w sezonie 2009. Zarówno w Daytona Cup, jak i Mistrzostwach Europy Kobiet Monika wystartuje w barwach zespołu Inter Motors jPalio Racing i będzie wspierana przez dotychczasowych sponsorów:

Inter Motors – polski importer motocykli Triumph, oraz odzieży, akcesoriów I części zamiennych do motocykli

Torn – firmę z branży IT, mocno zaangażowaną we wsparcie polskich zawodników w wyścigach w kraju i zagranicą, promującą swoją technologię jPalio

Agip – oleje i chemia warsztatowa

motogen.pl – jeden z czołowych polskich portali o tematyce motocyklowej

Jeśli chodzi o starty Jaworskiej w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, to sprawa nie została jeszcze ustalona, mimo, iż naprawdę niedużo czasu pozostało do inauguracyjnej rundy na Torze Poznań. Zespół Moniki rozważa jej udział w WMMP na motocyklu innej marki, Daytonę przeznaczając tylko i wyłącznie do startów poza granicami kraju i pozostawiając ją pod stałą opieką mechaników we włoskim Cardano al Campo. Sytuacja taka wymuszona jest przez niedługie okresy czasu, które dzielić będą wyścigi w kraju i zagranicą. Biorąc pod uwagę odległości dzielące poszczególne obiekty, na których będą odbywały się wyścigi, zespół obsługujący Daytona Cup i MEK będzie miał możliwość bezstresowego przygotowania sprzętu i wcześniejszego wyjazdu, podczas gdy Jaworska po kilkudniowym odpoczynku z zapasem świeżych sił dołączy do swojej „wyjazdowej” ekipy.

Inter Motors:
Monika jest naszym oczkiem w głowie. Kiedy pojawiła się szansa, aby, oprócz Mistrzostw Europy Kobiet, pojechała we włoskim pucharze Triumpha, nikt z nas nie wahał się ani chwili. Tej szansy nie można było zmarnować! Nie każdemu będzie ona dana i nie każdy będzie mógł z takiego zrządzenia losu skorzystać. Monika potrafi znakomicie pojechać na każdym motocyklu, a jej pierwszy start na Triumphie we Włoszech pokazał, jak dojrzałą i znakomitą jest zawodniczką, oraz jaki ogromny potencjał drzemie w Daytonie 675. Tak więc zaopatrzona w przygotowany do wyścigów motocykl i cały osprzęt zawodnika, Jaworska będzie walczyć o wyścigowe laury w dwóch prestiżowych seriach. Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski, to Triumph na 100% nie zniknie z rodzimych wyścigów. Jest kilku zawodników zdecydowanych na starty, tak więc zarówno w mistrzowskiej klasie Superstock 600, jak i w Pucharze PZM będziemy oglądać zmagania „Trumpecików”.

Torn:
W wyścigi zaangażowani jesteśmy od 2005 roku, kiedy to wspieraliśmy zespół z zupełnie nietypowym motocyklem – Buell. Dłuższy czas poświęciliśmy na rozwój marki Torn, jako zespołu wyścigowego, kiedy w sezonie 2006 i 2007 mieliśmy własny team jadący na zielonych motocyklach Kawasaki, jednocześnie sporo uwagi poświęciliśmy BMW F800 Cup, w bieżącym sezonie stając się jego oficjalnym partnerem. Nie przestajemy jednocześnie wspierać pojedynczych zawodników, wystarczy wspomnieć chociażby Marcina Kałdowskiego i jego udział w IDM, czy niezmordowaną Kasię Kędzior, która znów pojawi się, jako zawodniczka w sezonie 2008. Co do Moniki Jaworskiej – decyzja była szybka i niezwykle trafna. Ta dziewczyna posiada ogromny potencjał i jest niesamowicie zaangażowana w sport motocyklowy, cieszymy się, że możemy wspierać ją i dawać jej szansę na zaistnienie na europejskiej arenie wyścigów. Ponadto sama idea ścigania na motocyklu marki Triumph, jakże różnym od znanych japońskich marek, stanowiła dla nas dodatkowy bodziec do działania. Duet Jaworska / Daytona nie może pozostać niezauważony!

Monika Jaworska:
Przyznam szczerze, że mój start w MP stanął pod znakiem zapytania, ale prowadzimy rozmowy z jednym z zespołów, w którego barwach mogłabym wystartować. Chciałabym wyrazić moje ogromne podziękowania i wielką wdzięczność sponsorowi i firmie Inter Motors w osobie P. Krzysztofa Króla, który umożliwił mi start w ME i Pucharze Triumph, firmie TORN, AGIP. Postaram się nie zawieść i osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dziękuję mojej najlepszej przyjaciółce Monice i Olafowi, którzy angażują mnóstwo czasu, abym mogła wystartować i będą mi towarzyszyć.

Źródło: www.motogen.pl