Reklama

Losowe zdjęcia

vallelunga22011_11
fotka_8
Misano2011_12
fotka_13

Statystyka

Odsłon : 298321
Jaworska w Triumph Daytona Cup! PDF Drukuj
Jaworska w Triumph Daytona Cup!

Zespół BE1 potwierdził właśnie uczestnictwo Moniki Jaworskiej w Triumph Daytona Cup we Włoszech.

Monika Jaworska, jedyna Polka startująca w wyścigach motocyklowych serii European Women Championship (Mistrzostwa Europy Kobiet pod patronatem UEM), otrzymała potwierdzenie od zespołu BE1, dotyczące jej startów we włoskim Triumph Daytona Cup.

Według informacji otrzymanych od managmentu BE1, Jaworska wystartuje w trzech wyścigach pucharowych:
22/06/08 Vallelunga,
06/07/08 Mugello,
07/09/08 Vallelunga.

Odnosząc się do wcześniejszych rozmów z BE1, w przypadku dobrych startów i spodziewanych wysokich pozycji w wyścigach, Monika może liczyć na dosyć konkretną propozycję startów ze strony oficjalnego teamu Triumpha w sezonie 2009. Jest to wielka szansa dla naszej zawodniczki na zaistnienie nie tylko w polskich wyścigach, ale na międzynarodowej arenie.

Do tej pory tylko kilku Polaków miał taką szansę: Andrzej Chmielewski, Marek Szkopek i Mateusz Stokłosa, czy starzy wyjadacze: Paweł Szkopek, Andrzej Pawelec i Marcin Kałdowski. Mamy pewność, ze Monika stanie na wysokości zadania i da z siebie wszystko podczas wyścigów na włoskich torach.

Przypominam, że propozycja dla Moniki pojawiła się podczas pierwszej rundy Mistrzostw Europy Kobiet, kiedy Jaworska dała popis jazdy podczas wyścigu i uplasowała się na bardzo wysokiej, czwartej pozycji w wyścigu (klasa Superstock 600).

Niesłysząca, 24-letnia Krakowianka ujęła za serca nie tylko ludzi z zespołu BE1, ale także organizatorów EWC i obsługę toru w Misano.

Ewentualne starty Moniki w Pucharze Triumpha stanowią są też szansą na dobrą promocję dla jej sponsorów:
Inter Motors – polski importer motocykli Triumph, oraz odzieży i akcesoriów dla motocyklistów,
Torn – firma z branży IT, silnie zaangażowana w wyścigi motocyklowe, wspierająca polskich zawodników zarówno w kraju, jak i zagranicą,
Agip – oleje, paliwa i chemia warsztatowa,
MAN – wsparcie logistyczne i transportowe dla zespołu,
BE1 Racing – oficjalny zespół wyścigowy Triumph, startujący w Mistrzostwach Świata w klasie Supersport, współorganizator Triumph Cup we Włoszech, wspierający starty Moniki Jaworskiej w serii Daytona Cup,
motogen.pl - portal o tematyce motocyklowej, patronat medialny Moniki Jaworskiej i zespołu Inter Motors WSM RT.

W chwili obecnej jedynym problemem zespołu Jaworskiej, pozostaje transport zespołu i sprzętu na pucharowe rundy we Włoszech – Inter Motors WSM RT dysponuje naczepą przygotowaną do transportu motocykli i zapewniającą zawodnikom, oraz obsłudze należyte warunki pobytu (tzw. Hospitality Center), ale ze względu na odległość dzielącą siedzibę zespołu od torów w Valelunga i Mugello, czas będzie stanowił główną przeszkodę w wykorzystaniu istniejących możliwości.

Informacja z ostatniej chwili: Firma Wittchen Sp. z o.o., dystrybutor ekskluzywnej galanterii i odzieży skórzanej, zdecydowała się wspierać starty Moniki Jaworskiej w sezonie 2008! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, szczególnie Państwu Monice i Jędrzejowi Wittchen, Dyrektorowi Finansowemu, Pawłowi Urbaniakowi, oraz wszystkim osobom wspierającym Monikę!

Źródło: www.motogen.pl